داستان موفقیت میکروتیک – WiFi درکوه اورست

WiFi در کوه اورست

داستان موفقیت میکروتیک – WiFi درکوه اورست

کوهنوردان بیشتر چه چیزی را در طول سفر خود از دست می دهند؟ غذا، اکسیژن، گرما؟ برای بسیاری از مردم پاسخ این سوال، دوستان و خانواده است. به همین دلیل ما خوشحال هستیم که دستگاه های میکروتیک بخشی از داستان موفقیت “ لینک اورست ” است – یک جایگزین قابل اطمینان و قابل دسترس برایارتباطات ماهواره ای در اردوگاه اصلی اورست است.

آنها حدود 30 مودم Wi-Fi محلی را به کوهنوردان ارائه می کنند، سیستمشان می تواند حدود 50 مگابایت در ثانیه را منتقل کند. اکثر کوهنوردان از این ارتباط استفاده می کنند تا با عزیزانشان صحبت کنند.

 

میکروتیک کوه اورست

در تصویر بالا آقای سورس لاما مهندس رسمی سیستم های وایرلس به همراه همکارش آقای پاسنگ وانگد در کمپ اصلی کوه اورست ایستاده اند. عکس نیز توسط آقای فردی ویلکنسون ثبت شده است. در این پروژه این دو مهندس بهمراه هم به مدت دو ماه در کوه های اورست مشغول راه اندازی و پشتیبانی بودند تا کوهنوردان اعزامی بتوانند به شبکه اینترنت و نقاط دیگر جهان متصل باشند.

کمپ اصلی اورست

از آنجا که داستان Wifi در اورست توسط نشنال جئوگرافیک به صورت ویژه مطرح شده است، بسیاری از مردم می پرسند – چه راه اندازی برای چنین محیط هایی توصیه می کنیم ؟

خب، در حالی که گزینه های نامحدودی وجود دارد، پیشنهاد ما ترکیبی قوی و مقرون به صرفه از چندین دستگاه میکروتیک SXT 2 ، یک روتر میکروتیک سه قطبی NetMetal 5، آنتن mANT30 و یک mANTBox 15s است.این تجهیزات نصبی بزرگ نگهداری آنها آسان است و هم با سابقه هستند.

روتر NetMetal هم بصورت باورنکردنی محکم و هم استفاده از آن آسان است : حتی می تواند با یک دست باز و بسته شود، که ممکن است در کوه ها مفید باشد.

میکروتیک در اورست

اگر شما هم تجربه نصب جالب و شگفت انگیزی از میکروتیک دارید آن را با ما بصورت رایگان به اشتراک بگذارید.

 

منبع : سایت میکروتیک – وب سایت نشنال جئوگرافیک

css.php